Nákup dětské postele dobře promyslete!

Vzpomenete-li si na vaše dětská léta, zajisté uznáte, že postel patřila mezi vaše nejmilovanější místa (a nejspíše stále patří). Správně vybrat dětskou postel ovšem nemusí být žádná legrace. Hlavní důraz by měl být kladen především na důkladné přezkoumání pevnosti, jelikož mnohdy nestačí spoléhat se na údaje, které k výrobku dodává výrobce. Malé děti totiž na posteli rády dovádí, a proto je nutné, aby se jednalo o kvalitní výrobek, který něco vydrží. Stačí několik suků v podkladových deskách a rázem je o „zábavu“ postaráno. V případě, že by rám postele nebyl dostatečně silný, mohlo by si dítě snadno přivodit nebezpečné zranění. Vždy tedy prozkoumejte rošty dětské postele.

S bezpečností dále souvisí i tvar bočních sloupků a nosných lišt dětské postele. Ty by měly být zaoblené. V žádném případě není vhodné kupovat postel s ostrými hranami, ať by byla sebelevnější. Stačí neopatrný prudší pohyb a zranění by bylo na světě. Naštěstí je v současné době dobrým zvykem výrobců postelí, respektovat bezpečnostní standardy, proto na nevhodně navržené dětské postele v žádném lepším obchodě nenarazíte, ovšem opatrnosti není nikdy nazbyt.

Mezi další klíčové parametry dětské postele potom patří její délka a šířka. Záleží na vašich finančních možnostech, jestli se rozhodnete pro zakoupení dětské postele, která bude větší, než je v současné době potřeba, nebo ne. Pokud se rozhodnete pro první variantu, pak jsou výhody zřejmé – i když vaše dítě ještě poroste, postel mu bude rozměrově vyhovovat. Koupit co největší postel by se proto mohlo jevit jako ideální řešení, ovšem je vhodné si uvědomit, že v příliš velké posteli se malé dítě může cítit špatně. Správnou volbou je tedy ve většině případů výběr dětské postele, která je jen maximálně o několik desítek centimetrů delší, než je aktuální výška dítěte. Samozřejmě je nutné brát v potaz i současný věk a vrozené dispozice dítěte k růstu.Comments are closed.