Patrové postele jak je neznáte!

Patrové postele si nachází svoje uplatnění především v menších prostorách, ve kterých musí přespávat více než jeden člověk. V českých domácnostech je velice běžné, že spolu dva mladí sourozenci sdílí patrovou postel v dětském pokojíku. Patrové postele sice mohou využívat i dospělí lidé, obvyklé to ovšem příliš není, pokud hovoříme o běžných domácnostech. Výjimkou jsou samozřejmě různé hromadné noclehárny na ubytovnách a v jim podobných zařízeních.

Hlavní výhoda, kterou disponují dětské patrové postele, je zřejmá: nabídnou více ložné plochy na malém prostoru. Ovšem nesmíme opomenout ani finanční stránku věci – zakoupení patrové postele totiž obvykle vyjde levněji, než nákup dvou klasických standardních postelí. I to je jeden z důvodů, proč jsou tolik oblíbené u rodičů malých dětí.

Především starší patrové postele ovšem mohou způsobit mnoho trápení. Vlivem špatné konstrukce a nekvalitních materiálů se totiž časem může objevit vrzání, které je obzvláště nepříjemné především pro nocležníka na dolním lůžku. Pokud je navíc u postele použit slabý podkladový materiál může hrozit i propadnutí těžšího člověka dolů, což snadno přivodí níže uložené osobě, v lepším případě, šok, v tom horším pak i nebezpečné zranění. Pokud se tedy dospělý člověk chystá uložit v horním patře, je vhodné si nejprve ověřit, že je postel opravdu určena i pro dospělé, a ne jen pro malé děti. Pozor si dejte především v noclehárnách, jejichž provozovatelé se mnohdy snaží ušetřit právě nákupem patrových postelí se sníženou nosností.

Pokud si nejste jisti, jaká patrová postel bude vhodná do vašeho domu či bytu, respektive jestli bude vůbec vhodné dát přednost patrové posteli před klasickou, raději vše zkonzultujte s profesionály, případně si alespoň promyslete, jak se bude vaše bydlení dále do budoucna vyvíjet. Můžete si tak ušetřit mnoho námahy a i hezkou sumu peněz.

Sdílet článekComments are closed.