Vaše zahrada je stejně důležitá jako váš dům

Určitě už jste někdy zažily podobnou situaci. Jdete po ulici a vidíte z dálky krásný dům, postupně se přibližujete, a jakmile procházíte okolo, uvidíte zanedbanou zahradu. Je to škoda, protože výsledný dojem tvoří celek.

Je to jakoby jste šly na ples a vzaly si špinavé boty. Z dálky působíte skvěle, ale jakmile se někdo k vám přiblíží a všimne si vašich bot, první dojem je špatný. Stejně tak je to i s vaší zahradou. Mnoho lidí se vymlouvá, že na to nemá čas. To je skutečně výmluva, protože každá zahrada lze uzpůsobit tak, aby na ní nebylo příliš práce.

Nejjednodušší je zasadit dřeviny, které rostou pomalu a velké plochy zatravnit. Celá vaše péče pak bude spočívat v tom, že 1-2 za měsíc trávník posekáte. Navíc i tato činnost lze usnadnit pořízením automatické sekačky. Druhou možností je zaplatit nějakému studentovi z okolí, který vám levně zahradu poseká (studenti mají problém sehnat brigády a rádi vám za úplatu pomohou).

Vaše nemovitost spolu s krásnou zahradou také vzroste na ceně. V každém oboru platí, že prodávají především oči. U nemovitosti to není jiné – často záleží právě na prvním dojmu.

Možná v údržbě zahrady naleznete postupně i zalíbení a budete postupně přidávat nové dřeviny či jiné doplňky a dekorace. Zejména ženy mají rádi záhon různých květin, bylinek či jiných rostlin. Postupně se do zahrad vrací i pěstování vlastní zeleniny, ikdyž samozřejmě v mnohem menší míře než dříve. Není nad to utrhnout si rajče či papriku na vlastní zahrádce. Víte tak co jíte. Navíc tyto rostliny jsou také poměrně nenáročné – stačí občas zalít vodou s hnojivem. Můžete celé léto chodit a sbírat plody vaší práce.Comments are closed.