Dominikánská republika

Chystáte se na dovolenou k moři? Už vás omrzely evropské destinace a zatoužili jste po nefalšované exotice? Toužíte se procházet po bělostném písku dlouhých plážích lemovaných palmami? Pak je pro vás tím pravým místem Dominikánská republika.

Dovolená v Dominikánské republice pro každého

Dominikánská republika nabízí svým návštěvníkům mnoho zajímavostí. Druhý největší ostrov Karibiku objevil Kryštof Kolumbus a označil ho za nejkrásnější kout světa. Uchvátí vás rozmanitá krajina, kde se deštné pralesy střídají s vyprahlými planinami, kde zelené nížiny přecházejí ve vysoké hory. Zajímavá je kultura Dominikánské republiky. Mísí se zde vlivy španělské, černošské, indiánské i francouzské. Místní lidé jsou označováni za nejpřátelštější na světě.

Pulsující Santo Domingo

Hlavní město Dominikánské republiky nikdy nespí. Je to živoucí metropole, kde se lidé baví ve dne v noci. Santo Domingo má na svém kontě několik nej. Nachází se zde nejstarší stavby amerického kontinentu – nejstarší univerzita, nemocnice nebo katedrála. Santo Domingo je ale především aktivní město, kde se koná spousta kulturních akcí. Zejména v letních měsících ulice Santa Dominga roztančí karnevaly a festivaly.

Dovolená v Puerto Plata

Pojedete-li na dovolenou do Dominikánské republiky, pravděpodobně vaše kroky zamíří do města Puerto Plata. Nachází se na severu země a součástí je velký mezinárodní přístav. Puerto Plata je nejvyhledávanější turistický resort. Turisté si oblíbili výstup na horu Pico Isabel de Torres, na jejímž vrcholu stojí replika sochy Ježíše. Za návštěvu dále stojí místní Jantarové muzeum.Comments are closed.