Dovolená na ostrově Korfu

Dovolená na ostrově Korfu je jedním z těch zážitků, na který jen tak nezapomenete. Každoročně na tento ostrov míří miliony turistů a velká část z nich se zde každoročně vrací. Tento ostrov má totiž jednu vzácnou vlastnost. Velký počet turistů, kteří zde jednou přicestují, již nejezdí nikam jinam. Málokteré místo na světě toho dokáže nabídnout tolik, jako ostrov Korfu.

Z kladů tohoto ostrova bychom mohli jmenovat v první řadě malou vzdálenost od evropského kontinentu. O návštěvníky tedy nemá nouzi. Velký počet leteckých společností zde létá za velmi příznivé ceny. Krásná dovolená na Korfu, se vám tedy nijak neprodraží. Na pobřeží je postaveno mnoho hotelů všech cenových kategorií. Vybere si zde opravdu každý. Hotely se pyšní výbornou kuchyní a příjemnou obsluhou. Pláže jsou zde čisté a udržované. Navíc nejsou nijak přelidněné. Moře je průzračně čisté a svým vzhledem a příjemnou teplotou vybízí na koupání. Hlavní sezóna na ostrově Korfu panuje od červa do září, kdy jsou teploty vzduchu na velmi vysoké úrovni. Nic tak turistům nebrání v opalování se na jedné ze zdejších pláží. Pokud nejste zrovna vyznavačem poleháváním na pláži a koupáním se v moři, má i pro vás toho Korfu hodně připraveného.

Za zmínku určitě stojí velmi mnoho historických staveb, které byste určitě měli navštívit. Malebné městečka na pobřeží nabízejí hezké scenérie. V letoviscích na západě ostrova je k vidění také hezký západ slunce, na který budete v  životě ještě několikrát vzpomínat. Z těch největších letovisek je známe třeba město Arillas nebo Acharavi. Ať už si k návštěvě tohoto ostrova vyberete jakékoliv místo, jistě svého rozhodnutí nebudete litovat. I pro sportovní nadšence je tady mnoho možností jak využít váš volný čas. Nabídnou, může ostrov Korfu třeba vodní sporty nebo hřiště připravené pro míčové hry.Comments are closed.