Dovolená na ostrově Lefkáda

Pokud hledáte nádherné místo, kde můžete v klidu a pohodě strávit vaši dovolenou, je tento ostrov ideálním místem. Nachází se v subtropickém klimatickém pásu v Jónském moři. Je to turisticky velmi atraktivní oblast, proto je také v posledních letech hojně navštěvována. Turisté zde míří téměř z celého světa. A není to jenom kvůli nádhernému moři a teplého klima. Je zde vybudována mnoho hotelů, které přímo vybízí k ubytování. Všechny letoviska jsou zde moderní a postavená podle těch nejvyšších standardů. Ubytování zde najde turista, který není příliš náročný a hledá spíše levnější ubytování i ten, který se spokojí jen s tím největším luxusem.

Personál hotelů je zde příjemný a na vaší dovolené vám splní každé vaše přání. Opravdovým lákadlem je také 117 km pláží, které Lefkáda nabízí. Ostrov má ideální velikost, není ani příliš malý ale také ne velký. Poskytuje tedy malebné prostředí pro vaši dovolenou v prostředí Jónského souostroví. Díky umístění na jihu Evropy je zde velmi příjemné klima. Hlavní sezóna tady trvá od května do října, kdy je teplota moře i vzduchu na velmi příjemných hodnotách. Moře přímo vybízí ke koupání. Příznivé klima zde však panuje po celý rok.

Moře je zde velmi čisté a má azurovou barvu. Málokterý turista odolá a nevykoupe se v něm. Dovolená na Lefkádě je především příjemné uvolnění od stresu pracovních dní. Dovolenou zde si opravdu užijete. Strávíte zde chvíle plné pohody a radosti třeba ve společnosti vaší rodiny nebo přátel. Pokus zrovna nebude chtít trávit čas koupáním v moři nebo poleháváním na pláži, Lefkáda nabízí také plno historických staveb, které je hřích nenavštívit. Jendou z nich je třeba Hrad Santa Maura nebo klášter Feneromenil. Na vaší dovolená tak zažijete i velmi kulturně hodnotné chvíle. Zkrátka na tuto dovolenou jen tak nezapomenete.Comments are closed.