Návštěva Estonska

Estonsko je možná země, která by vám jako místo vaší návštěvy ani nenapadla. Představte si, že jsou i lidé, kteří zde tráví svou dovolenou a pravidelně se na tento kout Evropy vracení. Pokud se chcete dozvědět proč tomu tak je, jste tady správně. Pojďme si ale nejprve říci pár informací o Estonsku.  Tato země leží u Baltského moře je jednou z tvz. Pobaltských státu. Tato země nemá o nic delší historii než náš samostatný český stát. Vznikla totiž až po rozpadu sovětského svazu. Nedá se tak říci, že by tato země byla nějak vyspělá. Vstupem do Evropské unie v roce 2004 si ale hodně polepšila.

Na nejrůznější projekty výstavby silnic a ostatní infrastruktury je najednou daleko více peněz. Proto se Estonci blíží k hospodářské úrovni zbytku Evropy mílovými kroky. Zajímavá určitě může být také dovolená v Estonsku. Musíte si ale umět vybrat oblast, do které se vydáte. Navštívit můžete například hlavní město Tallinn, které je z architektonického hlediska velmi zajímavé. Ale za návštěvu stojí také další místa. Nedalo by se říci, že by se zde nacházely některé světové skvosty, ale návštěvníky láká hlavně odlišná kultura a nevšednost tohoto místa. Jestliže budete cestovat po Estonsku, určitě navštivte předem některou internetovou stránku, která vám nabídne ubytování v Estonsku. To je totiž základem úspěchu vaší výpravy. 

Pak si nezapomeňte zjistit, jak se správně dopravit do této země. Jednou z možností je automobil. Pozor nato, že vás můžou překvapit nezpevněné silnice. Proto byste si neměli zapomenout ještě jedno rezervní kolo navíc. Určitě se bude hodit také dobrá GPS navigace. Pakliže poletíte letadlem, jistě budete mířit přímo do hlavního města Tallinn, ve kterém je umístěno hlavní letiště v zemi. Důležité je si také ověřit dostupnost dopravy do centra města v případě příletu v nočních hodinách.  Cestovat můžete i vlakem, ale je to asi nejméně vhodná varianta.Comments are closed.