Španělsko dovolená

Španělsko je díky své ideální poloze to pravé místo pro dovolenou. Na pobřeží Středozemního moře se nachází mnoho turistických destinací. Mezi největší a nejznámější turistické destinace ve Španělsku patří Costa Brava, Mallorca a Kanárské ostrovy.

Španělsko je kvůli své ideální poloze to pravé místo pro dovolenou. Nachází se v subtropickém podnebném pásu na Pyrenejském poloostrově, který je omýván Atlantským oceánem na západě a Středozemním mořem na výhodě. Na pobřeží Středozemního moře se také nachází nejvíce turistických destinací. A jelikož je pobřeží hojně navštěvované turisty, tak zde můžete najít spoustu turistických atrakcí a lákadel. Mezi největší a nejznámější turistické destinace ve Španělsku patří Costa Brava, Mallorca a Kanárské ostrovy.

Dlouhé pobřeží Costa Brava, které patří ke třem nejvíce navštěvovaným místům ve Španělsku, celkem měří neuvěřitelných 214 km a táhne se od francouzských hranic až po město Blanes. Costa Brava patří asi k tomu nejlepšímu místu pro potápění ve Španělsku. Středomořské klima nabízí ideální podmínky pro dovolenou v Costa Brava. Průměrná červencová teplota se pohybuje kolem 21 °C. Členité pobřeží nabízí velké množství malých zátok s písečnými plážemi.

Exotický ostrov Mallorca je velice oblíben mezi turisty a ročně ho navštíví cca 12 miliónů turistů. Mezi hlavní lákadlo ostrova patří neuvěřitelných 300 slunečných dní v roce! Takže je velice malá pravděpodobnost, že zrovna vaše dovolená na Mallorce nebude slunečná. A když se k tomu přidá ještě 24 °C, což je průměrná teplota v červenci, tak je to ideální místo na dovolenou. Kromě toho Mallorca nabízí až 180 krásných, převážně písečných, pláží.

Kanárské ostrovy, které se nacházejí severozápadně od Afriky a jihozápadně od Španělska, jsou převážně sopečného původu. Jedná se o souostroví, které se skládá z menších ostrůvků, mezi největší patří Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote a La Palma. Subtropická poloha Kanárských ostrovů nabízí ideální dovolenou na Kanárských ostrovech. Mimo překrásné písečné pláže je zde i rozmanitá příroda můžete zde narazit na písečné duny nebo taky na bujnou vegetaci pralesa. Mimo jiné je zde i velké sportovní vyžití. Jen pro představu ostrov Fuerteventura nabízí tak dobré podmínky pro Windsurfing, že se zde koná i mistrovství světa!Comments are closed.