Světové památky – Londýn

Poznávat jedny z neimpozantnějších světových památek je v současné době velice snadné. A není nutné kvůli tomu létat okolo celého světa. Postačí levná cesta do Londýna. Londýn je totiž město s velmi bohatou historií, o čemž svědčí mnohé, do dnešní doby dochované, památky. Londýn nabízí svým návštěvníkům mnohem více, než by se mohlo na první pohled zdát. V tomto článku si představíme několik nejznámějších londýnských památek a navíc, jako bonus, i jeden speciální moderní výletní cíl.

Jednou z nejznámějších londýnských památek je bezesporu most Tower Bridge (poblíž pevnosti Tower, odtud tedy i název mostu), který spojuje břehy řeky Temže. Hlavní charakteristickou dominantou mostu jsou dvě věže, ozdobené v neogotickém uměleckém stylu. Most je otevírací, díky čemuž umožňuje proplutí všem projíždějícím lodím. K mostu se dá pohodlně dostat metrem po trase Jubilee, s výstupem na blízké stanici London Bridge.

Pokud se chystáte navštívit Londýn poprvé, pravděpodobně si nebudete chtít nechat ujít ani historickou budovu parlamentu, spolu s její dominantou – věží s hodinami Big Ben, neboť se jedná o klasické londýnské památky. Londýn je charakteristický i rozsáhlým Trafalgarským náměstím (Trafalgar Square), na kterém se nachází památeční Nelsonův sloup, Národní galerie, zdobné fontány a Kostel Svatého Martina.

V Londýně je toho ovšem k vidění mnohem více, než jsme si dovolili představit v tomto krátkém článku. Rozhodně nestačí poznávat jen historické starobylé památky. Londýn – to je totiž město, ve kterém se snoubí minulost, přítomnost i budoucnost. Díky tomu si můžete prohlédnout na jednom místě jak staré katedrály, tak i například moderní londýnské kolo London Eye. Mezi speciální dostupné akce patří například možnost privátního pronájmu jedné kapsle ve vyhlídkovém kole, spolu s účastí stewarda, který účastníkům bude servírovat vybraná jídla a nápoje. Jedná se o ideální akci, kterou lze podniknout, pokud vám právě nebude přát pověstné londýnské počasí.Comments are closed.