Už máte vybranou dovolenou pro letošní rok?

Léto je za dveřmi a to značí jediné pozitivum. Přichází čas dovolených, čas odpočinku a relaxace. Už máte vybranou dovolenou pro letošní rok 2011? Vsadím se, že většina z vás čeká na poslední chvíli. Také já se musím přiznat, že stále váhám zda si objednat first minute zájezd či počkat na nějakou extra nabídku super last minute zájezdů. No uvidíme, čas se sice krátí, ale stále je ho dostatek na to, abychom si mohli v klidu vybírat.

Podle průzkumů bude i letos vévodit zahraničním dovoleným Chorvatsko. Dovolená 2011 u moře v Chorvatsku totiž bude i letos jednou z nejdostupnějších destinací. K Chorvatsku se přidá Itálie, Řecko, Bulharsko, Španělsko, ale také například Turecko či Thajsko. Téměř každý rok ovšem hojná část turistů cestuje také na Slovensko. Jednak se jedná o destinaci, která má co nabídnout, cenově je velice dostupná a co se dopravy týče neutratíte za ni tolik, jako cestou do Chorvatska či jiných přímořských destinací.

Slovensko má jednu obrovskou výhodu. Nacházejí se zde světoznámé termální lázně, které lákají turisty z celého světě a nejen z České republiky. Zdejší lázeňské pobyty jsou totiž náhradou plnohodnotné dovolené, ovšem s tím rozdílem, že ceny jsou mnohdy až o polovinu levnější. Navíc lázně prospívají po psychické i fyzické stránce člověku, což je také nesporná výhoda.

Když už jsme nakousli téma levné dovolené, asi spousta z nás bude čekat na tu pravou last minute nabídku. Díky doprodeji posledních míst či nutnosti prodat zájezd se mnohdy ceny zájezdů propadnou až o desítky procent. To je šance pro nás podívat se letecky na velice zajímavá místa. Last minute zájezdy jsou nabízeny téměř u každé cestovní kanceláře. Díky last minute zájezdům se tak můžete podívat na exotická místa za nízké ceny, což rozhodně stojí za vyzkoušení.Comments are closed.