Vyřizovala jsem vízum do Ruska

V době mého mládí jsme věděli o SSSR snad všechno. Ve škole jsme se učili rusky, poznávali jsme historii, geografii i kulturu této zajímavé země. Mým velkým snem bylo toto všechno vidět ve skutečnosti a navštívit někdejší Leningrad i hlavní město Moskvu, o kterých jsem četla a slyšela vyprávět. Neměla jsem to štěstí. Příležitost ke splnění snu se naskytla teprve nedávno po více než dvou desetiletích.

Rusko je rozlohou největší zemí světa a devátou nejlidnatější na světě. K jeho návštěvě je třeba vízum do Ruska. Začala jsem zjišťovat, kde a jak si vízum do Ruska zajistit. V současné době se nabízí velké množství různých možností, jak se dostat k potřebným informacím. Existuje několik variant. Vše potřebné poskytují informační zdroje ministerstva zahraničních věcí a zastupitelských úřadů České republiky v Moskvě či Sankt Petěrburgu. Mimo jiné mě zde velmi překvapilo, že vízum není možné získat až na hranicích s Ruskem, je nutné vyřídit předem.

Stačí zadat prostřednictvím vyhledávače klíčová slova např. „vízum do Ruska“ a nacházím mnoho cestovních kanceláří a agentur poskytujících zprostředkovací služby, které vízum do Ruska dodají na objednávku. Jedny z nejzajímavějších jsou stránky ruskevizum.cz, které na první pohled zaujmou jak grafickou úpravou, tak vyčerpávajícím množstvím informací. Firma nabízející služby v Praze i ve Zlíně zajistí mimo jiné i cestovní pojištění, letenku nebo ubytování v Rusku. Tyto informace mi stačily, abych se správně rozhodla pro turistické vízum, druh pozvání, rychlost vyřízení, druh cestovního pojištění a způsob převzetí. Internetová kalkulačka mi spočítala přesně, kolik bude vízum do Ruska stát. Poté jsem navštívila pobočku firmy ve Zlíně a domluvila jsem se, že hotové vízum do Ruska si osobně převezmu zde na pobočce.Comments are closed.