MUSEUM.cz – rozcestník napříč českými muzei

Čas od času přepadne člověka chuť někam vyrazit a něco navštívit. Spontánní nápad však většinou po zdlouhavém přemýšlení, kam se vydat, ztroskotá na výběru destinace. Pokud byste vždy měli rádi seznam zajímavých míst v záloze, uložte si do záložek Museum.cz – novinku na českém internetu.

Portál Museum.cz je svým obsahem raritou mezi turistickými weby. Nabízí totiž ucelený přehled o muzeích napříč celou Českou republikou. Ať už se jedná o nejznámější Národní muzeum, nebo o nenápadné Pivovarské muzeum v Plzni, na Museum.cz se o každém dočtete spoustu aktualit, zajímavostí a užitečných informací pro jejich návštěvu. Každé muzeum je zařazeno do jedné z kategorií, které představují administrativní kraje Česka (Hlavní město Praha, Moravskoslezský…, navíc kategorie Celá ČR – výčet všech českých muzeí).

Ve vyčerpávajícím profilu muzea se dočtete oficiální název, plnou adresu, telefon, e-mail, vlastní webové stránky, otevírací dobu a vstupné včetně rozličných snížených sazeb a slev. O tamních exponátech si můžete udělat představu na základě krátkého popisu muzea, líčícího podobu stálé expozice, a doprovodných fotografií. Všechny informace jsou přehledně zasazeny do oddělených bloků, takže budete-li někdy potřebovat určitou informaci, vždy budete vědět, kam se podívat.

Pro dobrodruhy, kteří rádi vybírají svůj výlet naslepo, nabízí Museum.cz okénko Vybrané museum pro dnešní den, jež vám každý den nabídne jedno vhodné museum pro návštěvu. V zápatí stránky pak naleznete trojici muzeí doporučených pro prohlídku. Nikdy se vám tak nestane, že byste neměli co navštívit. Aktuality vám navíc nabídnou kromě informací o změnách na Museum.cz i zprávy o právě probíhajících akcích.

Po exkurzi v jakémkoliv muzeu může návštěvník plný dojmů sdělit své názory a postřehy pod profilem muzea v podobě Mini-recenze. Zde můžete uvést nejvhodnější typ dopravy do místa, míru přístupnosti, kvalitu personálu a průvodců či co vás z exponátů nejvíce zaujalo. Podle komentářů ostatních návštěvníků si tak můžete udělat kompletní představu o zajímavostech, případně nepříjemnostech muzea, jež se chystáte právě navštívit. Nejnovější komentáře najdete vždy po pravé straně stránky. A pokud náhodou objevíte muzeum, které na portálu Museum.cz nemá svůj profil, můžete ho jednoduše vytvořit volbou Přidat nové muzeum, a podělit se tak s ostatními o „nové“ muzeum.

Portál Museum.cz je novou oázou kultury na Internetu, kde se můžete inspirovat na výlet jak pro jednotlivce, tak pro rodinu či pro školní zájezd. Se sběrem informací strávíte na Museum.cz díky jeho přehlednosti jen chvilku. Máte-li proto chuť někam vyrazit, neváhejte a podívejte se Museum.cz.Comments are closed.