Krokové motory mají široké využití

Inovace v pneumatické a elektrické automatizační technologii přinášejí vysokou produktivitu a také maximální užitek pro vaši společnost. Ať podnikáte v automobilovém, elektrotechnickém, papírenském, či potravinářském průmyslu, investice do moderních systému, jako je průmyslová automatizace se skutečně vyplatí.

Formou průmyslové automatizace jsou například pneumatické a elektromechanické pohony. Mezi elektromechanické pohony patří méně známé krokové motory, které svojí odolností a potřebou minimální údržby přinesou maximální úsporu a zisk.

Krokové motory

Krokové motory jsou synchronní točivé stroje, které jsou napájeny stejnosměrným proudem. K zabezpečení pohybu krokového motoru je třeba řídící elektronická jednotka v podobě ovladače krokového motoru. Výhodou při používání krokových motorů je systém pohybu, který nezpůsobuje mechanický kontakt a nedochází zde k otěru v ložiscích. Krokové motory jsou vhodné v těžko servisovatelných umístěních strojů. Jedinou nevýhodou při použití krokových motorů je možná nestabilita pohybu a mechanické zakmitávání. Avšak tyto negativa lze lehce eliminovat výběrem vhodného motoru a ovladače s přihlédnutím ke konkrétním momentovým charakteristikám pohonu a umístění krokového motoru.

Vhodný dodavatel průmyslové automatizace

Při implementaci takto nákladných inovací je zásadní rychlost a spolehlivost dodávky řešení. Na českém trhu existuje společnost, která všechny tyto požadavky splňuje. Výrobce Festoprůmyslová automatizace dodává pneumatické pohony, elektromechanické pohony, elektrické pohony, ventily a další varianty inovací, které již využilo přes 300 000 zákazníků. Elektrické pohony jsou vyráběny pouze z těch nejkvalitnějších součástek a pomocí nejmodernějších postupů.Comments are closed.