Specialista na sportovní značky Teva, Merrell, Mizuno a Chcaco

TEVA – Ještě rafinovanější zážitky!

Nomádi, kočovníci a tuláci se stali inspirací podzimní a zimní kolekce značky TEVA. Životním stylem moderních dobrodruhů je svoboda, jejich cílem cesta. Pro náročné milovníky outdooru i každého, kdo lpí na kvalitě a vyspělých technologiích, připravila TEVA na tuto sezónu osvědčenou klasiku i zcela nové modely.

Řada Performance: když jde o výkony

MXT: Sear eVent
Chystáte se vyrazit ven, ale je mokro? Obujte Sear eVent. Nová podrážka Teva Mountain Cross Trainer (MTX) zaručuje funkčnost za všech podmínek. Subtilní tvar, příjemné jasné barvy hned v několika variantách a vylepšený design vytváří z modelu nadějného kandidáta na nepostradatelnou podzimní botu – je lehká, ale perfektně tlumí nárazy, odolává vlhkosti a přitom je prodyšná.

MXT: Charge WP
Když hledáte boty pro divokou jízdu plnou překážek, s Charge WP neuděláte chybu: podrážka MTX vás podrží i v nejkrkolomnějších situacích a T.I.D.E. Seal voděodolná membrána garantuje sucho a pohodlí.

Co je to MXT?
Náročný terén vyžaduje přizpůsobivost, duchapřítomnost a všestrannost, proto TEVA vyvinula novou podrážku. Teva Mountain Cross Trainer (MXT), která obstojí ve všech podmínkách a v nejrůznějších prostředích. Má prodyšnou voděodolnou membránou eVent®, speciální navržené podešve a pryž Spider365. Chcete zkusit všechno? Jděte do ní, protože:

Rozšířená plocha ve střední části poskytuje zvýšenou trakci a stabilitu při nášlapu na hranu chodidla nebo na špičky.

Plochý tvar střední části podešve poskytuje maximální stabilitu během celého kroku.

Podešev ve tvaru žraločích zubů poskytuje výjimečnou přilnavost na nezpevněném povrchu, zatímco pryž Spider365 se přizpůsobí jakémukoliv povrchu.

Teva E-Brake má na patě speciální vzor, která zaručuje zvýšenou trakci při chůzi z kopce.

Outdorové novinky do hor i města:

Genea
Univerzální dámská bota. Velurový svršek a technologicky vybavenou podešev doplňují ladné linie.

Veron
V některých dnech si musíte vystačit jen s jedním párem bot, proto je tu Verdon WP! Tento všestranný model vám umožní bez obav procházet všemi vašemi denními aktivitami. T.I.D.E Seal vod!odolná membrána udrží vaše nohy v suchu, i když okolo řádí škaredé počasí.
Bonus: Zvýšená ochrana prst’ pro náročnější terén. Existuje i ve variantě waterproof.

Osvědčená klasika:

Dalea
Obuv vyvinutá speciálně pro ženy, která se skvěle hodí pro lehkou turistiku. Poskytuje přilnavost, padnutí, ochranu a pohodlí.

Riva
Pánský model vybavení pro několikadenní turistiku v letním i zimním období poskytuje vynikající trakci, ochranu a pohodlí, které jsou nezbytné, abyste se bezpečně dostali tam, kam potřebujete. Navíc skvěle padne.

B-1
Pánský model nabízející nový design pro multi-sportovní outdorovou obuv a všechny technické vlastnosti potřebné pro volný čas v lese a lehkou turistiku jako trakce, stabilita a odpružení.

Teva Lifestyle: chytré boty pro chvíle relaxace!

Hawthorn
Pohodlný pánský kožený model je elegantní variantou pro každodenní nošení.

Fire
Dámský kožený model pro každodenní nošení splňuje ty nejvyšší nároky na pohodlí.

MERRELL Refuge – řešte program, ne svůj botník

Americká značka MERRELL přichází s podzimní novinkou Refugepánskou outdoorovou botou s multifunkčním využitím, která vám dopřeje zabývat se svým programem a neřešit botník.

MERRELL Refuge je opravdu výjimečně univerzální. Poradí si s většinou sportů, na které si vzpomenete, a zvládne i více denní trek se středně těžkou zátěží. Stylově si v tomto modelu budete připadat i na pivě s přáteli či při obyčejné procházce městem. Letošní kolekce se totiž vyznačuje mimořádně dynamickým designem s optimistickou barevností indiánského léta. MERRELL Refuge je vyroben z pravé kůže a můžete si vybrat mezi voděodolným provedením či modelem s membránou Gore-Tex®.

Podporu klenby nohy zajišťuje Ortholite® anatomická vkládací stélka, polyuretanová mezipodešev a ohebný plát z nylonu, skelné vaty a pryskyřice. Znalci ocení jistě i gumovou ochranu prstů v přední části boty a Air Cushion® odpružení v místě paty.

Opravdovou odměnou je podrážka. Značka MERRELL u více než 75% svých turistických, multisportovních a běžeckých modelů používá podešve Vibram®, které se pro horolezce a turisty vyrábějí a neustále inovují už od roku 1935. Podrážky Vibram® zaručují výbornou přilnavost k suchému i mokrému povrchu, mimořádnou stabilitu a oděruvzdornost.

MERRELL a historie Vibram®

Merrell používá podešve Vibram®  u více než 75 % svých turistických, multisportovních a běžeckých modelů. Podešve Merrell – Vibram®  předvádějí to nejlepší ze schopností konstrukce Vibram®

Vibram®  vyrábí pryžové podešve pro horolezce a turisty od roku 1937. V roce 1935 vedl italský horolezec Vitale Bramani expedici do italských Alp. K přiblížení používali horolezci těžké boty pobité cvoky, ale pro vlastní výstup si přezuli lehké lezecké boty s tenkou podešví. Tyto lezecké boty se jim staly osudnými, když je zastihla krutá sněhová bouře: šest z nich zemřelo následkem omrznutí a vystavení nechráněným podmínkám. Tato tragická zkušenost vedla Bramaniho k vytvoření všestranné lezecké podešve. Nová pryžová konstrukce vyměnila pryžové podešve za železné cvoky. To umožnilo lezcům používat jedinou podešev a tudíž jediný pár bot k přiblížení, výstupu i sestupu z vrcholu.

V roce 1954 byl v Itálii založen výrobní závod a od té doby je žlutá osmiúhelníková obchodní značka Vibram®  synonymem spolehlivě přilnavých podešví pro horolezectví a trekking. V roce 1995 zahájily Merell a Vibram®  spolupráci na sérii inovativních konstrukcí podešví zvyšujících kvalitu a protiskluzovou odolnost turistických bot Merrell.

 

SCHOPNOSTI PODEŠVÍ VIBRAM®

Merrell používá podešve Vibram® u více než 75 % svých turistických, multisportovních a běžeckých modelů. Podešve MerrellVibram® předvádějí to nejlepší ze schopností konstrukce Vibram®:

  • brzdné kolíky s ostrým úhlem a podkosená pata pro sestupy
  • mnohosměrné tlačné kolíky ve tvaru  „S“ pro výstupy
  • žádné výstupky v klenbě, takže noha se ohýbá přirozeně
  • „Yellow Label“ Trek Compound pryž – vysoce odolná proti skluzu – perfektní chemická kombinace přilnavosti a oděruvzdornosti.

TREK A TC5+ PRYŽOVÉ SMĚSI

Trek a TC5+ pryž od firmy Vibram® představují pro turisty průlomovou technologii v přilnavosti, stabilitě a oděruvzdornosti. Četné testy v laboratoři i v praktických podmínkách prokázaly, že tato směs je nejlepší na trhu.

PŘILNAVOST – excelentní přilnavost k suchému i mokrému podkladu.

OPOTŘEBENÍ – odolnost opotřebení u pryží Trek a TC5+ zaručuje dlouhou životnost podešve i jejích technických parametrů. Oděruvzdornost i odolnost proti prasknutí podešve jsou rovněž vynikající.

CHOVÁNÍ ZA VYSOKÝCH A NÍZKÝCH TEPLOT

Trek a TC5+ pryže fungují shodně za různých klimatických podmínek, s udržováním své původní stability a odolnosti proti sklouzávání v širokém rozsahu teplot, za horka i chladu.

VIBRAM® THERMO™ PODEŠVE

Podešev designovaná přímo do sněhových podmínek se skládá ze dvou pryžových materiálů – Snow Trek (přilnavější k povrchu) pro kluzké povrchy a Trek (tvrdší) pro delší životnost podešve – s agresivním vzorem a dlouhými kolíky uspořádanými dle typu využití. Tyto kolíky, pro větší laterální stabilitu, vyčnívají z podešve do stran. Opatek ukotvuje patu ve stabilní poloze hlavně při chůzi z kopce.

VIBRAM® MULTI-SPORT™ PODEŠVE

Vzhledem v širokému využití Multi-Sport™ obuvi je jejich podešev designovaná pro široké pole sportovních aktivit. Po obvodu jsou kolíky uspořádány do tvaru „V“ s příčnými drážkami do vlhkých podmínek. Octogrip při chůzi stabilizuje nášlap a odraz. Vějířové uspořádání kolíků pod klenbou zajišťuje větší stabilitu.

VIBRAM® CHAMELEON™ PODEŠVE

Podešev je určena pro Trek a vícedenní Trek, stejně tak jako pro rychlou turistiku a veškeré outdoorové aktivity. Mnoho směrné oválné kolíky poskytují excelentní přilnavost, stabilitu a trakci na různorodém suchém i vlhkém povrchu.

 

MIZUNO – očekávej víc!

Mizuno je synonymem inovací. Pro sezónu podzim / zima 2010 připravil voděodolný model Wave Nexus 4 WR nebo novou řadu Wave Walking navrženou speciálně pro chůzi.

Překonávejte své osobní limity! Jednotlivé modely podporují vždy konkrétní typ běžce, spojují je však tři věci – vlnová deska, maximální pohodlí a efektivita pohybu. Bota totiž reaguje v souladu s tratí a díky unikátní technologii maximalizuje výkon a sníží ztráty, neboť veškerá energie se koncentruje pouze do běhu. Varianty vlnové desky redukují špatné našlapování, pohlcují nárazy při běhu, poskytují stabilitu, skvělý odraz i odpružení. Jedno však mají všechny typy společné: výsledkem je nejlehčí, technologicky vyspělá, výkonnostní sportovní bota.

POČASÍ VÁS NEZASTAVÍ: WAVE NEXUS 4 WR

Silniční model Wave Nexus je nyní i ve voděodolné variantě. Speciálně upravený mesh materiál zaručuje botě voděodolnost. Vynikající stabilita a odpružení je samozřejmostí, nově byl model doplněn o smoothride technologii poskytující podporu a plynulý přechod z nárazové do odrazové fáze.

PRYČ Z MĚSTA: WAVE ASCEND 5

Zanese vás daleko od civilizace: díky maximálnímu důrazu na technologie zvládne i drsné tratě a nevyzpytatelný terén. Funkce SmoothRide umožňuje plynulý přechod z nárazové fáze do odrazové, technologie Dynamotion Fit přizpůsobuje botu pohybu chodidla při jednotlivých fázích kroku.

BĚŽTE JEŠTĚ DÁL: Wave Ultima 2

Silniční běžecká bota pro vyšší váhovou kategorii (dámská od 60 kg, pánská od 80 do 120 kg) nebo objemový trénink, kdy je hlavní prioritou vzdálenost a počet kilometrů. Skvělá kombinace odpružení, pohodlí a odolnosti.

PRO NEUTRÁLNÍ NÁŠLAP: Wave Rider 13

Vysoce kvalitní silniční běžecká obuv pro rekreační i závodní běžce s neutrálním až supinačním nášlapem používá paralelní vlnovou deskou. Navržena se Smooth Ride technologií, poskytuje perfektní tlumení, rozptýlení nárazů a plynulý přechod z nárazové fáze do fáze odrazové. Má vyjímatelnou anatomicky tvarovanou Ortholite stélku.

ZAOSTŘENO NA SPECIFIKA ŽENSKÉ NOHY

Speciálně pro ženskou nohu byl navržen užší střih modelu Wave Rider 13 Narrow fit. Dámským modelů také nechybí technologie Gender engineering, založená na biomechanickém výzkumu rozdílů mezi způsobem chůze a běhu mužů a žen. Mezipodešev a podešev jsou konstruovány pro každé pohlaví rozdílně a přispívají ke zlepšení výkonu a pohodlí.

Wave Rider 13 Narrow fit

Vysoce kvalitní silniční běžecká obuv pro rekreační i závodní běžkyně s neutrálním až supinačním nášlapem používá paralelní vlnovou deskou.

Prádlo, které dýchá

Doplňte běžecký šatník o funkční textil Mizuno. Je navržen pro běh a ostatní sportovní aktivity a speciální pozornost věnujte technologii Breath Thermo. Ta ohřeje tělo až o dva stupně Celsia pouze díky tomu, že přemění tělesnou vlhkost na teplo a zároveň absorbuje až 75 % vlhkosti, díky čemuž vlhkost mezi tělem a textilií klesá až o 20 %

I CHŮZE MŮŽE BÝT UMĚNÍ: Novinková řada Wave Walking

Naprostou novinkou je kolekce Wave Walking pro chůzi, nordic walking nebo trekking. Chůze i běh mají vyžadují specificky odlišné techniky zapojení svalové hmoty a rozdíly mezi během a chůzí řeší právě Wave Walking. Jaké odlišnosti tedy taková bota vyžaduje? Při chůzi je chodidlo déle pod tlakem, walking modely proto kladou větší důraz na tlumení a komfort. První dva modely, které Mizuno představuje, jsou Wave Strider a Wave Escape.

Wave Strider, Escape

Unikátní vlnová technologie nyní ve službách chůze! Podešev s hrubším vzorem poskytuje optimální trakci a odolnost. Oba modely jsou skvělou volbou pro celodenní túry.

 

Novinka v prodeji – Chaco

Obuv Chaco je známá po celém světě svým neotřelým designem, vysokou kvalitou a mimořádně dlouhou životností. Kdo si jednou obuv Chaco vyzkoušel, už nechce jinou. Pevně věříme, že i vy se stanete fanoušky obuvi Chaco.

Historie kultovní značky Chaco

Velké značky mají velké příběhy Od samých začátků, přes jednotlivé milníky vývoje: když poznáte historii značky, pochopíte také, proč je Chaco právě takové, jaké je. A jaké chce být i v budoucnu.

1. dubna, 1989, počátek

V Panonii (Colorado) se dějí věci: Mark Paigen vytvořil svou první limitovanou edici sandálů Gecko Sandals. Působil jako vodácký průvodce na divoké vodě a zkušenosti měl i se zakázkovou výrobou obuvi, proto byly jeho sandály navrženy tak, aby maximálně respektovaly přirozený pohyb chodidel.

1994; zrození vysoce profilované podešve

Nová vysoce profilovaná podešev byla speciálně navržena tak, aby poskytovala lepší podporu klenby a stabilitu. U sportovních sandálů to byl nevídaný komfort.

1995; nové jméno

Když si lidé začali plést značku s výrobcem triček Gecko, bylo jasné, že potřebujeme zcela vlastní identitu a nové jméno: Chaco.

1996; něco pro dámy

Dámské sandály Z/1 byly natolik populární, že jsme se dámské varianty v odpovídajících velikostech rozhodli vytvořit pro všechny modely sandálů. Také jsme změnili materiál tkaniny pásků z nylonu na polyester.

1998; uvedení modelu Z/2

Věříme v inovace a neustále se snažíme vymyslet, jak by mohly být naše sandály ještě pohodlnější a bezpečnější. Proto jsme zkombinovali podešev modelu Z/1 se systémem pásků Tokay: a zrodila se Z/2.

2001; rozšiřujeme stavy

Značka Chaco má už 100 zaměstnanců. Modely Z/1 a Z/2 se začínají vyrábět ve více šířkách a to jak u pánských, tak u dámských modelů.

2001; inovace struktury podešve

Byla představena nová podešev se strukturou ve vzoru diamantu – s nižším profilem a zajišťující větší pohodlí ve vlhku a mokru. Byla navržena tak, aby poskytovala ještě větší funkčnost a výkon.

2004

Model Chaco Z/rivative

Vytváříme nazouvací páskové sandály s tvarovanou podešví, založenou na sérii Z/1.

2009

Značka Chaco se stává součástí společnosti Wolverine World Wide Inc.

Budoucnost

…čeká na to, až bude prožita, napsána a oslavena…

Sdílet článekComments are closed.