TEMBO.CZ – originální dárky z Afriky

Tembo.cz

Vyšívání, výroba ozdob z korálků a pštrosích skořápek, výroba panenek z textilu – to vše patří k africkým tradicím kmene Namů a Křováků, kteří žili v polopoušti Kalahari. Dílna vytváří prostor pro rozvoj tradičních řemesel a dovedností, které postupně upadají v zapomnění.

Tembo.cz již čtvrtým rokem pomáhá prodejem pravého afrického zboží ke zmírnění sociálních a ekonomických následků pandemie HIV/AIDS v regionu Karas na jihu Namibie. V chráněné dílně společnosti Člověk v tísni, kde se námi prodávané zboží vyrábí, našlo práci již několik desítek žen a mužů. V roce 2009 započal proces osamostatňování dílny, který úspěšně vyústil v založení místní neziskové organizace Karas Huisen Crafts (slovo Huisen v Nama jazyce znamená svépomoc) s vlastním logem a identitou.

Čistý zisk z prodeje výrobků na TEMBO.CZ se vrací zpět do Keetmashoopu k lidem, kteří tyto hračky, výšivky a ozdoby vytvořili. Prodej výrobků umožňujete chudým lidem ze slumu, na okraji města Keetmanshoop, vydělat si peníze na živobytí pro sebe a své rodiny. Namibie se dá obecně charakterizovat jako „dvojkolejná země“. Funguje zde moderní ekonomika, která umožňuje zhruba 10% obyvatel žít na velmi nadstandardní úrovni a asi 20% na standardní životní úrovni. Protipólem této úspěšné části Namibie je 50 až 60% obyvatel, kteří výhod ekonomiky využít nemohou či neumí, žijí v chudobě a jsou nezaměstnaní. Problém spočívá v tom, že tato chudá většina má k dispozici na den cca 1 až 2 USD, (což nevystačí ani na balíček toustového chleba a mléko), a minimální možnost uživit se mimo omezený formální pracovní trh. Žádné přirozené řemeslné či podnikatelské činnosti mezi chudými lidmi nefungují, protože nemají šanci vůči moderní silné ekonomice.

TEMBO.CZ proto připravilo na prázdniny výprodej některých druhů výrobků. Výprodej skladů umožní další výrobu v Namibii.
Jedná se o následující typy výrobků: kabelky – malé stylové kabelky s vyšívaným vzorem se slevou 26%; nessery s potiskem nebo výšivkou se slevou 26%; spony do vlasů se slevou 35%; tradiční náhrdelníky se pštrosí skořápkou se slevou 38% a závěsy s potiskem a slevou 23%.
Věříme, že vás naše akční nabídka zaujala.

Zakoupením výrobku potěšíte nejen sebe.

KabelkaComments are closed.