Vlčnovské vdolečky

Vlčnovské vdolečky jsou tradiční slovácké výrobky kulatého tvaru z jemného máslového převalovaného těsta, zdobené povidly a posypkou, uvnitř s tvarohovou náplní a rozinkami.

Jsou zlatavé barvy, s typickou rumovou vůni. Vlčnovské vdolečky jsou vyrobeny z poctivých surovin jako je šlehačka, máslo, sádlo a rum.

Jejich výroba ve Vlčnově je již tradiční, jak dokazuje i místní kronika. Pečou se hlavně na svatby, oslavy, pohřby, a především na každoroční jízdu králů, kterou je tato obec proslulá. Výroben vdolečků je v této obci nespočet a každý si stojí za tím, že právě ten jeho vdoleček je ten tradiční. Každý rok se zde koná soutěž „Vlčnovské vdolečky“, kde výrobci a především veřejnost vybírají ty nejlepší.

Pekařství Javor, které se výrobou vdolečků zabývá, působí na trhu již dvanáct let, přičemž v současnosti provozuje několik závozových tras, které pokrývají okolo 120 odběrných míst po celém Zlínském kraji.

Kromě výtečných Vlčnovských vdolečků se v pekařství Javor pečou také ořechovníčky a makovníčky. Všechny vlčnovské výrobky jsou proslulé delikátní chutí, které je dosaženo díky využívání originálních receptur a zkušeností místních starousedlíků. Samozřejmostí pak je používání kvalitních surovin té nejvyšší kvality.

Pokud máte chuť na skvělé pečivo, nemusíte jezdit do Zlínského kraje. Od loňského roku totiž mají příležitost seznámit se Vlčnovskými vdolečky i lidé z celého Česka, neboť pekařství Javor nově dodává svoje výrobky do řetězce obchodů Albert a Albert hypermarket společnosti Ahold ČR.

Vlčnovský vdoleček získal v roce 2010 ocenění „Perla Zlínska 2010“. Tím největším oceněním je pro pekařství Javor ale ohlas spokojených zákazníků, kteří zasílají každý týden krásné děkovné dopisy a především jim chutnají Vlčnovské vdolečky.Comments are closed.