Jak oslnit v bikinách

Letní stoupající teploty vyzývají k ochlazení u vody, ale také k „chytání“ pověstného bronzového odstínu. Pokud zrovna nezamíříte na nuda pláž, budete se poohlížet po bikinách. Každá chceme být krásná a správný výběr dvoudílných plavek nám pomůže naše přednosti podtrhnout. Ne všechny ženy, ale ví, jaký typ plavek se k její postavě hodí nebo jakou barvu či vzor zvolit. Přitom jsou tyto atributy velice podstatné.

Klasické bikiny, které zakrývají naše tělo jen spoře, jsou nejvhodnějšími pro opalování pro jakoukoli postavu. Typickým znakem těchto „opalovaček“ je, že jsou jejich součástí šňůrky k zavazování nebo tenké pásky, a to i u kalhotek, popřípadě tang. Výhodou plavek s minimalizovaným zakrytím je to, že můžeme posunovat jejich části tak, abychom docílili snědého opálení na většině plochy kůže. Tento typ plavek však nemusí lichotit plnějším postavám, neboť příliš zdůrazňuje naši siluetu. Ideálním řešením v době, kdy se nesluníme, je uvázání pareo šátku v místech, která nechceme zdůrazňovat. Navíc si nebudeme připadat příliš odhalené.

Vhodné je pořídit si alespoň dvoje plavky – k opalování a plavání či vodním hrám. Plavky pro plavání by měly splňovat nejvyšší nároky – abychom v nich působily přitažlivě a při pohybu se v nich dobře cítily. Plavky, které přijdou do styku s chlorovanou nebo slanou vodou, bychom měly vybírat zvlášť pečlivě z hlediska jejich kvality.

Protože každá žena oplývá různou siluetou, měla by se tím také řídit při výběru plavek. Větší bříško zakryje spodní díl s vyšším střihem nebo tankiny (kombinace topu z plavkovinové látky a kalhotek). Pro ženy, kterým příroda nenadělila dlouhé nohy, jsou vhodné kalhotky s vyšším vykrojením. Svůdné poprsí nám vytvarují podprsenky s výztuží nebo vycpávkami. Menší ňadra mohou vypadat velice přitažlivě v podprsence typu push-up nebo v podprsence střihem připomínající pás látky obepínající hrudník, ale která je vytvarovaná a zpevněná kosticemi. Zpevnění poprsí docílíme výběrem plavek s kosticí. Pro ženy s plnějším dekoltem je vhodný horní díl bez výztuže a kostic. Ke zdůraznění oblasti poprsí poslouží výraznější zbarvení horního dílu. Boky můžeme zdůraznit širšími bokovými kalhotkami či nohavičkovým střihem.

Barevnost bychom měly volit vzhledem k typu naší pleti, barvě vlasů a očí. Neexistují předem dané kategorie, kterými bychom se měly řídit, ale obecně platí, že světlovlasým typům sluší světlejší odstíny a tmavovlasým temnější. Vybranými barvami a vzory můžeme dát také najevo svou osobnost a momentální náladu. Elegance se například projeví v detailech jako jsou pásky, korálky a drobné ozdoby v podobě kruhů. Spontaneita a sportovní styl v jednoduchosti. Romantická povaha v květinovém vzoru, mašličkách nebo motýlové aplikaci. Nespoutanost a divokost v nápisech a výrazných mladistvých dezénech.

Pro krásný vzhled však nestačí jen vhodný výběr plavek a jak často slýcháme, správné držení těla. Kouzlo krásy vychází zevnitř a projevuje se zejména úsměvem.Comments are closed.