Led hodinky

Byla pořádně černá tma. Když jsem ušel už pořádný kousek, uviděl jsem, jak se něco pohlo za popelnicí a pak to zmizelo za domem. Napadlo mě nějaké zvíře, hned jsem za tím běžel. Nebyla to kočka, ale člověk. Pořádně malej člověk. Byl to asi zloděj, viděl jsem ukradenou kabelku na jeho ramenou. Křičel jsem, ať se zastaví, ale neuposlechl. Po pár ulicích jsem ho už měl v hrsti a kabelku jsem mu vytrhl. Zloděj si to ani neuvědomil a prostě bežel dál.

Ihned jsem se koukl, co je uvnitř. Byly tam velmi cenné led hodinky a ještě jedny binární hodinky. Bylo to zvláštní. Proč mít dva typy hodinek v jedné kabelce? Moc jsem to ani neřešil a ihned jsem se pokusil najít majitele. Ale až ráno. Všude jsem lepil plákáty s touto kabelkou. Nikdo se o ní nehlásil. Zloděj musel majitelce něco udělat. Nevěděl jsem, co s touto kabelkou dál dělat. Prodal jsem tedy celou kabelku i s hodinkami jednomu menšímu obchodu a peníze věnoval charitě. Včera jsem šel do školy. Bylo ještě docela brzy, ale dneska se mně do té školy nějak moc chtělo. Oblékl jsem se, umyl si vlasy a zuby, šel na wc a vyrazil. Po cestě jsem potkal pár lidí.

Ale udivili mě jenom dva lidé. Chlap měl na ruce něco, co vypadalo jako led hodinky. A jeho žena zas měla něco, co vypadalo jako binární hodinky. Šel jsem tedy za nimi a zeptal se, kde se něco takového dá sehnat. Určitě mě slyšeli, ale odpovědět nechtěli. Asi nechtěli přijít o tajemství, kde tyto hodinky vzali. Neměl jsem ale už čas se s nimi vybavovat, musel jsem do školy. Už jsem tam dávno měl být.

Rychle jsem tedy nastoupit do tramvaje. Po šesti zastávkách jsem vystoupit a rychle běžel do školy. Když jsem otevřel dveře do třídy, učitel se zeptal, kde jsem byl. Udýchaný jsem mu řekl, že jsem viděl něco, co jsem nikdy neviděl. Myslel jsem samozřejmě led hodinky a binární hodinky. Učitel mě omilostnil a já si šel sednout.Comments are closed.