Tepelná čerpadla

Mít ve svém rodinném domku tepelné čerpadlo je pro Vás finančně velmi výhodné. Už jen z hlediska toho, že jeho provozní náklady jsou menší než u jiných druhů vytápění. Jeho ovládání je naprosto bezobslužné a automatické, takže jeho oblíbenost čím dál tím více roste. Princip tepelného čerpadla je chytré využívání termodynamických jevů. Díky tomu, že se dá využít přebytečné teplo z okolí vašeho domu, je tento způsob vytápění výhodný, co se týče nákladů na vytápění.
Pořídíte-li si tepelná čerpadla Mach, je tu mnoho výhod, které spolu s kvalitním čerpadlem získáte. Mezi výhody patří i nonstop spojení s dispečinkem, možnost ovládání čerpadla pohodlně přes internet a třeba také to, že všechny vnější části jsou nerezové. Nezapomeňme také na to, že se tato tepelná čerpadla dají bez problému připojit i na solární systém, užitkovou vodu, ale i vodu do bazénu.
Tepelná čerpadla se samozřejmě vyrábí ve více typech, takže máte možnost si vybrat z poměrně široké škály. V dnešní době se často používají čerpadla v typech vzduch/voda, země/voda a voda/voda. Popř. i vzduch/vzduch apod. Přičemž první část názvu nám říká, odkud se teplo bere a druhá část informuje o tom, kam se teplo předává.
Uvažujete-li o koupi tepelného čerpadla, jistě se ptáte, jaké máte jiné možnosti a jestli jsou výhodnější. Kromě peněz určitě mnoho lidí také zajímá i to, jaký má vztah ten určitý způsob vytápění k přírodě. Podívejme se tedy na Vaše možnosti. Kromě tepelného čerpadla můžete k vytápění používat např. různé kotle (od plynových, přes elektrické až k obilným apod.). Je možné vytápět Váš dům i solárním systémem.
Každý způsob má jak své výhody, tak i nevýhody, které je třeba individuálně zvážit. Kotel je často při pořizování levnější, ale není od věci přemýšlet i dopředu, jestli se Vám vyplatí kotel na různé topicí hmoty používat. Protože zařídíte-li si tepelné čerpadlo, dostanete možnost čerpat elektrickou energii levněji (i 22 hodin denně). Což se netýká jen čerpadla, ale stejně tak i všech ostatních elektrických spotřebičů. Což je samozřejmě výhodné pro Vaší peněženku. Ale v případě tepelného čerpadla ušetříte i přírodu.
Chcete-li ještě více ušetřit než s běžnými typy čerpadel, pořiďte si zařízení MACH VHM, které se používá u čerpadel typu vzduch/voda. Protože u tohoto zařízení probíhá odtávání venkovního výparníku zbytkovým teplem z chladícího okruhu bez toho, aby došlo k výpadku topného výkonu. Veškeré optimalizace jsou prováděny na dálku, stejně jako správa celého zařízení. Všechny programy i všechna tepelná čerpadla jsou úsporné pro Váš rodinný rozpočet, ale stejně tak ho ocení i okolí i příroda. Navíc můžete tepelné čerpadlo využít i pro bazény.Comments are closed.