Jak odstranit klíště

Odpověď na věčnou otázku, jak správně odstranit klíště z lidské pokožky, je konečné jasná a jednoduchá – Ixoderm®. Přípravek první volby určený k rychlé paralyzaci, zneschopnění, znehybnění, dezinfekci, usmrcení a bezpečnému odstranění přisátého klíštěte.

Riziko napadení klíštětem (Ixodes ricinus) při rekreačním pobytu v přírodě, ale i při výkonu řady povolání je spojeno s možností závažných onemocnění s dlouhodobými následky (klíšťová encephalitida, lymská borelióza) a ani moderní formy prevence neznamenají vždy 100 procentní ochranu. Klíště obecné (Ixodes ricinus) je roztoč patřící do čeledi klíšťatovití (Ixodidae). Živí se sáním krve na savcích, plazech nebo ptácích.

Odstranění klíštěte

Jak přípravek funguje? Stačí jen nanést nepatrné množství přípravku z tuby na přisáté klíště tak, aby bylo zcela pokryto. Prvním a zásadním účinkem je okamžitá anesteze (zneschopnění) klíštěte bez vyvolání jakékoliv jeho obranné reakce (především zvýšené slinění či vyzvracení obsahu útrob klíštěte do ranky). Současně dochází k bezprostřední dezinfekci povrchu klíštěte, ranky i jejího okolí, a také k rychlému prostupu přípravku do vnitřních částí klíštěte. Ixoderm® dokáže narušit a změkčit tzv. cementovou vrstvu, kterou je klíště v rance pevně uchyceno, postupně dojde ke spolehlivému usmrcení klíštěte a jeho zpevnění, takže je možné jej jednoduše a bezpečně odstranit společně se zaschlou kapkou přípravku. Úplná likvidace klíštěte nastává do 5 minut od první aplikace a napomáhá eliminovat riziko infikování organizmu obávanou lymeskou borreliózu i klíšťovou encefalitidou během samotného procesu odklíštění. Toto je zpráva o to vítanější, že výskyt obou nebezpečných nemocí přenášených na člověka klíšťaty z dlouhodobého hlediska neustále vzrůstá. Zatímco klíšťové encefalitidě lze úspěšně předcházet preventivním očkováním, obdobná ochrana před borreliózou zatím schází…

http://www.ixoderm.cz/jak-pusobi.html
http://www.ixoderm.cz/jak-pusobi.html


Comments are closed.