Na čem je založena elektronická cigareta?

Dnes kouření holduje celá řada lidí, ať už žen či mužů. I přesto, že kouření způsobuje smrtelná onemocnění, nejčastěji rakovinu plic, je kuřáků stále hodně. Na trhu se však nedávno objevila elektronická cigareta, jejímž cílem je dopřát kuřákovi dostatečnou dávku nikotinu, ale přitom šetřit jeho plíce. Elektronická cigareta je založena na zcela jiném principu, než tabáková cigareta. Do těla se nedostávají prostřednictvím e-cigarety žádné rakovinotvorné látky, dehet či oxid uhličitý. Elektronická cigareta má za úkol pouze uspokojit závislost na nikotinu. Navíc elektronická cigareta je výhodnou investicí, protože v budoucnu vám ušetří i několik set měsíčně.

E-liquid s různými příchutěmi

Do e-cigarety se dává tekutá náplň e-liquid obsahující pouze čistý nikotin. E-liquid se přeměňuje během kouření na plynnou směs neboli páru, kterou kuřák vdechuje a vydechuje, stejně jak je tomu u tabákové cigarety. E-liquid je k dostání s různým obsahem nikotinu. Pokud se rozhodnete odvykat s elektronickou cigaretou, doporučuje se nejdříve používat e-liquid s vyšším obsahem nikotinu a postupně jeho intenzitu snižovat. Nakonec si můžete kupovat e-liquid zcela bez nikotinu, ale pouze s příchutí. Náplň vybíráte nejen na základě obsahu nikotinu, ale i na základě příchutí. K dostání je e-liquid tabákový, jahodový, čokoládový atd.

E-cigareta a její historie

E-cigareta je zařízení, které bylo vyvinuto a patentováno v Číně v roce 2006. Do České republiky dorazila e-cigareta nedlouho poté, co byla patentována v Číně. Dnes je Česká republika ihned po Číně, Izraeli, Austrálii a Turecku zemí, kde se elektronická cigareta začala distribuovat. V roce 2009 byl u nás schválen zákon, který definuje elektronickou cigaretu a vymezuje podmínky jejího používání a prodeje. E-cigareta je dle zákona „výrobek napodobující funkci tabákového výrobku nebo tabákové potřeby, jehož účelem je vdechování nikotinových výparů, včetně příslušenství takových výrobků.Comments are closed.