Jak ocenit a prodat nemovitost v Praze?

Vlastníte dům či jinou nemovitost v Praze, kterou však nevyužíváte, proto jste se rozhodli pro její prodej? Jistě přemýšlíte nad tím, zda bude o váš dům, byt, komerční budovy atd. zájem a zda danou nemovitost prodáte podle vašich představ. Obecně lze říci, že na realitním trhu je o nemovitosti v Praze stále velký zájem. Prodej nemovitosti však není otázkou hodiny, ale je potřeba se na něj patřičně připravit. Jestliže máte nějaké nemovitosti na prodej, v prvém případě budete potřebovat jejich ocenění. Ideální je obrátit se na zkušeného odhadce. Ten vám pomůže zjistit cenu nemovitosti formou znaleckého posudku odhadu nemovitosti, která je v případě prodeje nutná.

Doporučujeme vybrat certifikovaného odhadce. Jednak to může být soudní znalec, který má specializaci pro ceny i odhady nemovitostí, odhadce, jež vlastní živnostenský list na Oceňování majetku pro věci nemovité, třetí možností je obrátit se na znalce, který má kvalifikaci pro všechny odhady nemovitostí. Tito vám vyhotoví znalecký posudek, obvykle v ceně tržní.

Pokud jste se s podobným případem doposud nesetkali, jistě nemáte zkušenosti s tím, koho na odhad nemovitosti najmout. Zároveň budete daný dům, byt či jinou budovu prodávat, takže si můžete poradit tak, že prodej proběhne skrze realitní kancelář, kupříkladu navštivte stránky http://www.homesweethome.cz/. Realitní kancelář vám pomůže se vším, co je potřeba ohledně prodeje vyřídit, počínaje zajištěním odhadu cenu nemovitosti, vyřízením potřebných dokumentů, vyhledáním potenciálních zájemců o vaši nemovitost, vyhotovením kupních smluv apod.

Když bude prodej domu v Praze probíhat skrze realitní kancelář, vy se v podstatě nemusíte o nic starat. Je sice jasné, že si bude realitka účtovat určitou provizi, takže se budete muset vzdát části peněz z konečné prodejní ceny, nicméně takto proběhne prodej korektně, podle platných předpisů, aniž byste museli mít obavy z toho, že se na něco nezapomnělo, zda je kupní smlouva zhotovena správně, zda jste do budoucna ošetřeni proti nějakým problémům či komplikacím atd. Svěřte prodej vaší nemovitosti do rukou odborníků.Comments are closed.