Pojištění občanské odpovědnosti má svůj význam. Proč jej nepodcenit?

Pojištění občanské odpovědnosti má svůj význam. Proč jej nepodcenit?

Většina lidí si uvědomuje rizika, která jsou spojena s tím, když si nepojistí třeba vlastní majetek. V tomto případě máme na mysli zejména vlastní nemovitost. Majetkové pojištění však má více rovin. Nemusí totiž jít pouze o majetek náš. Může jít také o majetek cizí, který nedopatřením poškodíme my sami. V tom případě přichází ke slovu pojištění, které lidé často přehlížejí. Neprávem.

 

Proč se vyplatí o tomto pojištění přemýšlet?

Pokud si toto pojištění ve stručnosti představíme, tak se jedná o takové pojištění, které kryje škody způsobené běžnými činnostmi, které v životě provádíme. Pojištění odpovědnosti může zahrnovat řadu okolností. Může se jednat například o odpovědnost za domácí zvířata. V tomto ohledu je dobré připomenout, že zejména za psy se zpravidla pojištění připlácí extra. Velkou výhodou tohoto pojištění však je, že: 

  • Se sjednává bez spoluúčasti 
  • Má jednotný limit na plnění (pro zdraví, majetek, finanční škody)
  • Platí celosvětově

V tomto případě vybíráme některé z bodů, které má ve své nabídce ERGO pojišťovna. U této pojišťovny můžete také získat ochranu pro všechny členy domácnosti, pokud se sami pojistíte. Toto pojištění lze sjednat samostatně, ale můžete jej získat také výhodně k dalším produktům. Typicky se kombinuje pojištění majetku a odpovědnosti. Už v úvodu jsme zmiňovali, že na pojištění majetku většinou myslíme, a tak se nabízí využít k tomu také připojištění občanské odpovědnosti.

pojištění majetku a odpovědnosti

Nepodceňujte rizika

Určitě se vyplatí tento druh pojištění nepodceňovat, i když se na něj často zapomíná. Je to zejména z toho důvodu, že škoda, kterou nechtěně způsobíme, může být poměrně velká. Stejně jako v případě postižení našeho majetku pojistnou událostí, tak také v tomto případě tedy můžeme mnoho ztratit. A z tohoto pohledu se pár korun navíc za pojištění rozhodně stává zajímavou investici, která přináší klidný spánek.Comments are closed.