Zvažujete koupi bytu v novostavbě?

Současná situace na trhu s realitami přímo nahrává těm, kteří vážně uvažovali o pořízení vlastní nemovitosti. Takoví lidé zřejmě bedlivě sledují vývoj cen a vědí, že obzvlášť nyní je výhodné si svůj sen o vlastním bydlení splnit. Dolů se dostaly i ceny atraktivních bytů v novostavbách, a tak na ně pomýšlejí i ti, kteří měli dříve pocit, že na takovou volbu finančně prostě nemohou dosáhnout.
Bydlení v krásném novém bytečku v novostavbě se mnohým zdá jako dokonalost prosta jakýchkoliv negativ. S tímto lehkomyslným až naivním postojem se pak rozhodnou pro koupi bytu v novostavbě bez toho, aby uvážili i případná negativa.
Koupě bytu v novostavbě, která je ještě ve výstavbě má jistě obrovské plus v tom, že do jisté míry si můžeme „diktovat“ své požadavky a změnit tak mnohé v budoucích dispozicích bytu. Na zřetel však berte i to, že právě nedokončená stavba s sebou přináší pro kupce a budoucí obyvatele bytů také nemalá rizika. Jedním z nich je i často medializované nebezpečí zneužití svěřených prostředků, např. záloh. Další nepříjemností mohou být průtahy s dokončením stavby, ať už zaviněné či nezaviněné developerem. Tím se samozřejmě posunuje termín dokončení a předání stavby, což v mnoha případech může budoucím majitelům značně zkomplikovat život. Nemůžete nechat stranou ani riziko navýšení ceny oproti původním předpokladům, což opět není nic, co by vás potěšilo. Obzvlášť v případech, kdy financujete budoucí bydlení takříkajíc „nadoraz“, může být každé navýšení pro váš rozpočet bez přehánění nebezpečné.
Bez povšimnutí nenechte ani polohu novostavby. Zejména ve velkých městech jsou umisťovány v podstatě na okraji města, tudíž poměrně daleko od centra a zajímavých lokalit. Mnozí původně šťastní majitelé bytu tak posléze zjistí, že mají enormně daleko běžné záležitosti typu lékař, obchodní středisko či škola, nemají kam jít na procházku a cítí se v podstatě izolováni. Samozřejmě existují i novostavby uprostřed stávající městské zástavby, zde ovšem počítejte s mnohem vyšší cenou za metr čtvereční, než by tomu bylo u obdobného bytu na okraji města.Comments are closed.