Jak se orientovat v půjčkách na trhu?

Jak se orientovat v půjčkách na trhu?

Určitě to znáte – zvažujete půjčku, ale nabídky se na vás sypou horem dolem. Banky na svých webových stránkách často mlží a finanční poradci nedokáží vše dostatečně vysvětlit. Pokud se pro půjčku u bankovního poradce nakonec rozhodnete, čeká vás zdlouhavý proces vyřizování podkladů, vyplňování formulářů a mnoho schůzek s poradcem, na jehož konci vás může očekávat zklamání v podobě zamítnuté půjčky.  Nebankovní poskytovatelé vám naopak dokážou půjčku zprostředkovat rychle, ovšem člověk se musí mít na pozoru, jestli náhodou neoslovuje nespolehlivou nebo dokonce podvodnou firmu. Potřebujete rychlou půjčku, ale stejně budete pociťovat úzkost, že jste si vybrali špatně.

Při výběru nejvýhodnější rychlé půjčky se člověk nesmí nechat nalákat na nízkou výši měsíční splátky, nebo úrokové sazby. Typickým dalším faktorem, který by měl brát člověk v potaz jsou doplňkové poplatky, například za pojištění úvěru proti neschopnosti splácet. U nebankovních věřitelů to může být za sjednání a správu půjčky, v bankách si zase člověk musí platit vedení účtu u jejich pobočky. Naštěstí je tu od toho sazba RPSN (roční procentuální sazba nákladů), která tyto náklady převádí do procentuální podoby. Čím je sazba RPSN nižší, tím je půjčka levnější. Očím zákazníka by neměly uniknout ani podmínky předčasného splácení a konsolidace, které by mohly dříve výhodnou půjčku ještě více zdražit.

Nebankovní půjčky se nejvíce vyplatí, pokud člověk žádá tzv. rychlou půjčku, což typicky bývá, pokud člověku chybí pár dní do výplaty. Míra RPSN je zpravidla vyšší, nicméně zpracování vaší žádosti o půjčku je záležitostí několika dnů až po několik hodin. Pokud jste měli v minulosti problém se splácením, měli byste výběru poskytovatele věnovat speciální pozornost. Některé společnosti totiž využívají úvěrového registru k prověřování klientů. Na trhu je ale řada společností, které vám půjčí, i když vás jinde zamítli. V posledních letech si taky můžete vybírat z trendů P2P nebo SMS půjček, které nabízí výhody v podobě první rychlé půjčky zdarma.

Nelze s určitostí říct, která nebankovní půjčka je nejvýhodnější, protože každý klient má jiné potřeby, ale doufáme, že vám tento článek pomohl se lépe v nabídkách rychlých půjček orientovat.Comments are closed.