Tři způsoby, jak potvrdit příjem při žádosti o půjčku

Tři způsoby, jak potvrdit příjem při žádosti o půjčku

O půjčky dnes žádáme dnes a denně. To ostatně potvrzují jak průzkumy, tak také statistiky, které říkají, že každý druhý z nás je zadlužen. Na co si však lidé půjčují v době, kdy minimální mzda roste, a kdy se neustále přidává na platech? Důvodů, proč si půjčit, je rovnou několik.

Zatímco někdo si půjčuje na bydlení, jiný si půjčuje na dovolenou nebo na nové auto. Někteří si půjčují kvůli nutné rekonstrukci či modernizaci obydlí, jiní si půjčují proto, že nechtějí čekat do výplaty a chtějí si koupit něco, na co zanedlouho stejně zapomenou. Důvodů, proč si půjčit, je opravdu celá řada, je však třeba poznamenat, že získat takovou půjčku, ať už je na cokoliv, není zrovna snadné. Prvním krokem k získání půjčky je totiž potvrzení našich příjmů. 

Finanční trh je plný půjček. Najdeme zde nebankovní půjčky, jako je Razdva půjčka, také se setkáme s klasickými bankovními úvěry. Prozraďme si však, jak potvrdit svůj příjem, což je požadavek, který většinou požaduje naprosto každý poskytovatel úvěru. 

Výpis z bankovního účtu

Existují rovnou tři způsoby, jak potvrdit své příjmy. Prvním způsobem je potvrzení z bankovního účtu. Některé banky nevyžadují žádné speciální vyplněné formuláře, které byste museli odevzdat do určitého termínu. Některým stačí jenom výpis z bankovního účtu, kde je zaznamenáno, s kolika penězi každý měsíc disponujete. 

Daňové přiznání

Další způsob, jak potvrdit příjem, je daňové přiznání, které na začátku každého roku vyplňují jak podnikatelé, tak často také zaměstnanci, kteří si u své stávající práce ještě nějakým způsobem přivydělávají. Do daňového přiznání se musí zahrnout naprosto všechny příjmy. 

Potvrzení od zaměstnavatele

Třetím způsobem, jak potvrdit své příjmy, je potvrdit si je od samotného zaměstnavatele, který vyplní formulář, jež banka potřebuje proto, aby zjistila, kolik si tedy vyděláváte. Často v takových formulářích je navíc obsaženo i to, jak dlouho jste v pracovním poměru.Comments are closed.