Jak (a proč) řídit projekt pomocí CRM systému?

Jak (a proč) řídit projekt pomocí CRM systému?

Pokud se trochu vyznáte mezi softwarovými nástroji, pak význam zkratky „CRM“ znáte. Customer relationship management systém je perfektní pomocník při každodenní práci se zákazníky a usnadňuje budování vzájemných vztahů. Projektoví manažeři však potřebují spíše software pro projektové řízení, nikoliv CRM, které tuto oblast neumí… Ne tak docela. Koncepce CRM systémů se v posledních letech změnila a mnohé produkty nyní nabízí plnohodnotné rozhraní pro správu projektů.

Nevěříte? Pochybnosti o funkcích, které umožňují efektivní řízení projektu prostřednictvím CRM řešení, nejsou na místě. Technologie se vyvíjí raketovou rychlostí a trendem posledních let je právě multifunkčnost. Příkladem budiž mobilní chytré mobilní telefony, jejichž prostřednictvím můžeme ovládat celou domácnost. Vraťme se však k CRM, neboť právě to se jako nástroj pro projektové řízení přímo nabízí.

V jednotě je síla

S počtem využívaných aplikací zpravidla klesá efektivita práce. Tak proč nevyužívat pro projektové řízení software, který primárně slouží jako nástroj pro kontakt se zákazníky? Moderní CRM disponují množstvím užitečných funkcí a nabízí mnohem více než před lety. Umožňují sjednocení procesů a ve výsledku dovolují prodej, realizaci projektů, fakturaci i následné vyhodnocení v rámci individuálně přizpůsobeného workflow.

CRM jaká rozumná volba pro projektového manažera

Jakmile obchodník uzavře dohodu s klientem, projektový manažer obratem získá podklady a vypracuje navazující úkoly. Nebude se muset doptávat, hledat poznámky a prosit o zaslání dokumentace – vhodně zvolené CRM řešení zjednodušuje a zrychluje sdílení všech informací.

Systémy jako český eWay-CRM proces automatizují – veškerou komunikaci převádějí z příležitostí na projekty, automaticky generují úkoly a prostřednictvím notifikací upozorňují na blížící se deadliny. Ve finále může projektový manažer práci sumarizovat a získat ucelený přehled o ziskovosti, efektivitě jednotlivých členů týmu a dalších důležitých položkách, na základě kterých realizuje budoucí projekty ještě efektivněji.Comments are closed.