Vyplatí se originální tonery a náplně do tiskáren?

Vyplatí se originální tonery a náplně do tiskáren?

Potřebujete nový toner do vaší laserové tiskárny nebo novou náplň do inkoustovky? Toto spotřební zboží se pohybuje v různých cenových relacích a obecně platí, že u inkoustové tiskárny budete náplně měnit častěji. Toner v laserové tiskárně vydrží déle a tisk vás tak vyjde levněji. V obou případech máte ale na výběr mezi:

  • originálními tonery / náplněmi
  • alternativními výrobci tonerů / náplní
  • repasovanými tonery / náplněmi

Originál vs. alternativní výrobce

Předně je třeba říci, že originál bude vždy jen jeden. Zajišťuje vám maximální kvalitu tisku a 100% kompatibilitu s modelem tiskárny, pro kterou je určen. Do vaší inkoustové tiskárny tak můžete zvolit třeba originální náplně Samsung. Právě u inkoustové tiskárny je rozdíl v kvalitě mezi originálem a alternativním výrobcem často nejvíce patrný. Platí to zejména pro ty případy, kdy potřebujete tisknout obrázky nebo dokonce fotografie. V takových případech se určitě nevyplatí šetřit a dopřát si tisk i následnou stálost barev na nejvyšší úrovni.

Pokud vlastníte laserovou tiskárnu, kde tisknete hlavně faktury zákazníkům, lze pochopitelně při nákupu ušetřit a vyzkoušet druhovýrobu. Jinak lze třeba originální tonery HP, což je další dobře známý výrobce tiskáren, zakoupit výhodněji na webu.

Repasované tonery a náplně

Některé obchody, které obvykle prodávají výpočetní techniku, už dlouhou dobu nabízejí také repasované produkty různých značek. Tonery a náplně do tiskáren nejsou výjimkou. V některých prodejnách vám jsou dokonce schopni repasovat vaši vlastní náplň, stačí si ji jen přinést.

Je pouze na vás, co upřednostníte a jakou cestou se vydáte. Je to volba mezi ekonomikou provozu tiskárny a kvalitou, ale ne vždy musí být rozdíly dramatické. Doporučení je v tomto případě tedy nakonec v zásadě jednoduché. Tisknete obrázky, fotografie nebo dokonce tisknete na velký formát? Originál je jasnou volbou. Tisknete pouze běžné dokumenty? Postačí vám druhovýroba nebo repasovaná náplň.Comments are closed.