Můžeme vám elektronická cigareta při odvykání?

Jste již několik let silným kuřákem či kuřačkou, ale už si nadále nechcete ničit své zdraví a s kouřením chcete jednou pro vždy přestat? Zkoušeli jste abstinovat, ale vaše vůle nebyla natolik pevná, že jste stejně neodolali a zapálili si? Jakmile jste ve společnosti a vidíte, jak někdo kouří cigaretu, máte nehoráznou chuť a prožíváte doslova muka? Přiznejte si, jste závislí! Odvykání tedy nebude vůbec snadné, což vy jistě moc dobře víte, ale zkuste nejdřív přejít na elektronické cigarety, které představují zdravější formu kouření a dokáží potlačit abstinenční příznaky.

Je více, než jasné, že elektronická cigareta není to stejné jako klasická cigareta. Tou totiž do sebe vdechujete kolem 4 000 škodlivých látek, mezi které patří dehet, oxid uhelnatý a spousta dalších karcinogenních látek, které způsobují vážné zdravotní problémy jako je rakovina, mozková mrtvice, kornatění prstů a další. Kouřením e cigarety nic z toho nevdechujete a ani nevydechujete, což je příjemnější i pro okolí, neboť i pasivní kouření je velice nebezpečné. Navíc e cigareta neprodukuje žádný zápach, nebudete „smrdět“, nebude vám zapáchat z úst, nebudete mít žluté zuby, prsty, ani nehty. A to jsou jistě dostatečné důvody pro to, abyste přešli na elektronickou cigaretu a posléze třeba přestat kouřit úplně.

Kouření elektronických cigaret je levnější, než pořízení těch klasických. Potřebujete pouze e cigaretu a e liquid, tedy náplň, která se vyměňuje. Když si e cigaretu zapálíte, samozřejmě ne klasickým ohněm, ale skrze baterii, v atomizéru se zvýší teplota, která přemění kapalinu, e liquid, na páru. Tu pak vdechujete a zase vydechujete. Nyní to tedy kouř, který dýcháte, ale pouze pára, která je neškodná. Obsahuje však nikotin, ale lze zakoupit i náplně, které jsou bez nikotinu. Výhodou je široký výběr příchutí, od klasických značek cigaret, až po čokoládu, banán, vanilku, jahodu, ananas, třešeň apod.



Comments are closed.