Umíte koupit správně váhu?

Patříte k těm, kteří se rozhodli držet dietu? Nebo prostě hlídání tělesné hmotnosti patří k vašemu způsobu péče o tělo a krásu?

 Pak jistě chcete mít k dispozici kvalitní váhu.
Jistě mi především ti, kteří mají pár kileček nadváhy, dají zapravdu, že nepřesně ukazující ručička váhy může zkazit náladu minimálně na celý den. Samozřejmě to platí pro případ, že se váha rozhodla zlomyslně ukazovat vyšší hodnoty. A k čemu nám jsou kupříkladu v situaci, kdy hubneme ze zdravotních důvodů, pěkná čísla, když ve skutečnosti se našich orgánů drží tuk jako klíště?
Vybírat můžete v současnosti mezi klasickou mechanickou váhou a jejími dokonalejšími příbuznými. Mechanická váha je bohužel ta, jejíž ručička občas ukazuje rozdíl až několika kil a pro svoji nepřesnost se už tyto druhy netěší velké oblibě zákazníků.
Digitální mechanická váha je hezčí sestrou výše uvedené. Mate vás svým atraktivním digitálním displejem, takže očekáváte i dokonalý výsledek. Bohužel vnitřnosti má tato váha stejné jako její předchůdkyně a tím také počítejte se stejnými nepřesnými hodnotami vážení.
Kvalitu za rozumnou cenu nám poskytne váha digitální čtyřbodová, u níž jsou čidla rovnoměrně umístěna v rozích a konečná zobrazená hodnota je výsledkem průměru ze všech čtyřech měření. Přesnost je tedy zaručena s pouze malým výkyvem plus minus 10 dkg. Do této váhy lze také zakomponovat další funkce.
Nejpřesnější je digitální váha jednobodová, kde je uprostřed umístěno citlivé čidlo a výsledek je velmi přesný. Tolerance je zde plus minus 5 dkg.  Jejím nedostatkem může být pro někoho to, že v ní nejsou žádné další funkce. 
Pokud o ně máte zájem, poohlížejte se po váze víceúčelové, která je schopna vyhodnotit i obsah tuku, vody, kostí a svalů ve vašem těle. Děje se tak na principu hodnocení a rozlišování elektrického odporu, který je u každé z uvedených kategorií jiný. Vložením údajů o věku, pohlaví a výšce pak dojde k propočtům, které se zobrazí na digitálním displeji.
Takové váhy jsou ideální v případě, že chcete mít pod kontrolou to, zda hubnete ze svalové hmoty, či snižujete hmotnost správně, tedy ztrátou tuku. 
Nezanedbatelná je také informace, že váhy na současném trhu nejsou obludy, které je nutné zasunout hluboko pod koupelnovou skříňku, ale v některých případech velmi vyvedené designové skvosty.Comments are closed.