Registrace do katalogů

O současném hitu, který je označován jako registrace do katalogů a má zviditelnit webové stránky a eshopy, bylo napsáno již mnoho informací. Přesto pro neznalé je nutné zmínit, co vlastně samotná registrace do katalogů představuje z pohledu majitele webových stránek či portálu.
Začneme tím, co je vlastně katalog a proč je registrace do katalogu důležitou a nedílnou součástí propagace webových stránek. Nejlépe je asi pojem katalog patrný při srovnání se standardním vyhledávačem. Vyhledávače jsou internetové aplikace, které indexují jednotlivé webové stránky a dle obsahu, počtu odkazů, které vedou z katalogů a jiných stránek a na základě dalších údajů, řadí výsledky vyhledávání dle jejich relevance a kvality.

Jak je patrné, pro vyhledávače jsou důležité zpětné odkazy vedoucí na Vaše webové stránky. Levná tvorba webových stránek je prvním krokem k úspěchu ve světě internetu. Skutečnou zárukou takového úspěchu je ovšem zajištění návštěvnosti pro Váš web či eshop. Návštěvnosti dosáhnete především procesem registrace do katalogů nebo získáním zpětných odkazů.

Pro získání zpětných odkazů a zvýšení návštěvnosti právě slouží proces registrace do katalogů, který není vůbec obtížný a zvládne ho každý majitel webu nebo najatý brigádník. Pro efektivní, rychlou a kvalitní registraci do katalogů je ale nutné dodržet několik základních pravidel při registraci. Katalogů je mnoho a neustále kontrolovat nové katalogy a přidávat odkazy je náročné, proto mnoho majitelů www stránek a eshopů hledá nástroje, které usnadňují registrace do katalogů. Jedním z takových nástrojů je bezesporu Catalog Injector, který svým jednoduchým ovládáním a širokou nabídkou pravidelně aktualizovaných katalogů nabízí uživatelům snadnou registraci do katalogů.

Registrace do katalogů tedy není žádná SEO specialita vyžadující odborné znalosti a je možné se do ní pustit svépomocí s minimálními náklady. Proces registrace do katalogů je jedním z prvních kroků, který by měl učinit každý provozovatel pro kterého není tvorba webových stránek poslední investicí pro zviditelnění svých webových stránek. Další SEO metody jak získat zpětné odkazy na registraci do katalogů navazují a nejsou ve své podstatě nic jiného než alternativa registrace do katalogů. Stručně řečeno, registrace do katalogů přinese více zpětných odkazů a více zpětných odkazů výrazně zlepší pozice ve výsledcích vyhledávání.Comments are closed.