Jak funguje elektronická cigareta?

V současné době je elektronická cigareta na našem i světovém trhu velmi oblíbená a žádaná. Mnoho kuřáků na elektronickou cigaretu přechází, aby ušetřili nejen své zdraví, ale také svou peněženku. Světlo světa spatřila první elektronická cigareta v roce 2006 v Číně a od té doby se rozšířila do všech koutů světa a Česká republika není výjimkou. Jak tedy elektronická cigareta funguje a jaké přínosy bude mít pro kuřáky? Na to se podíváme v dnešním článku.

Elektronická cigareta sníží náklady na kouření

Elektronická cigareta se skládá z baterie, která představuje hlavní část cigarety. V baterii se nachází mikroprocesor, který má za úkol celou cigaretu řídit. Druhou částí je atomizér, který se zahřívá a přeměňuje skupenství náplně z kapalné na plynnou. Poslední částí pak je cartridge, kam se dává eliquid, a náustek.

Fungování elektronické cigarety je založeno na jiném principu než u klasické cigarety. Při potáhnutí z cigarety se aktivuje atomizér, který se začne zahřívat, a přemění tak kapalnou náplň na plynnou. Elektronická cigareta tak produkuje páru, kterou kuřák vdechuje a vydechuje.

Už žádný dehet a karcinogenní látky

Do elektronické cigarety se dává tekutá náplň eliquid, která je charakteristická obsahem čistého nikotinu. Neprodukuje se žádný dehet, oxid uhličitý, ani karcinogenní látky. Šetříte tak značně své zdraví. Nebudete zatěžovat své dýchací cesty tak jako s tabákovou cigaretou. Navíc eliquid nijak nezapáchá, ba naopak různé příchutě voní. Pára, která z elektronické cigarety vychází, tedy neobtěžuje okolí.

Mnoho portálů doporučuje e-cigaretu jako dárek pro muže. Jestliže je váš partner či kamarád kuřák a ještě elektronickou cigaretu nevyzkoušel, pak mu můžete k narozeninám či Vánocům elektronickou cigaretu zakoupit. Takový dárek rozhodně kuřáka nezklame.Comments are closed.